Dla wielu osób samochód jest nie tylko pojazdem, dzięki któremu dojadą w dane miejsce, lecz również w pewnym sensie „wizytówką”, która często świadczy o samym człowieku. Dlatego coraz więcej ludzi pragnie posiadać auto zadbane i czyste, a co za tym idzie, korzystają z usług profesjonalistów i decydują się na wykonanie tzw. auto detailingu. Czym on właściwie jest i czy warto go wykonać?

CZYM JEST AUTO DETAILING?

Dla wielu osób samochód jest nie tylko pojazdem, dzięki któremu dojadą w dane miejsce, lecz również w pewnym sensie "wizytówką", która często świadczy o samym człowieku

Są to usługi wykonywane przez specjalistów w dziedzinie kompleksowego czyszczenia pojazdów. W jej skład wchodzą:

 • polerowanie karoserii
 • czyszczenie szyb
 • czyszczenie felg
 • odświeżanie wnętrza
 • polerowanie reflektorów
 • oraz wiele innych usług dobieranych indywidualnie do potrzeb klienta.

AUTO DETAILING JEST NIE TYLKO MYCIEM POJAZDU

Oczywiście podczas zestawu usług, jakim jest auto detailing praktycznie wszystkie zabrudzenia zostaną usunięte, lecz podczas wykonywania pracy specjaliści nie tylko przykładają uwagę do brudu. Istotne jest także usunięcie niewielkich defektów (małych rysek lub wgnieceń). Tego typu mankamenty często skutecznie szpecą pojazd, co nie jest komfortowe dla klienta. Ponadto pracownicy zabezpieczają również lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – w tym celu nakładają specjalną warstwę ochronną, która będzie chronić karoserię przed drobnymi zarysowaniami itp.

JAKIE DOKŁADNIE CZYNNOŚCI WCHODZĄ W SKŁAD AUTO DETAILINGU

W skład auto detailingu wchodzą m.in.:

 • wieloetapowe mycie całego pojazdu – usuwa się wszelkie zabrudzenia (owady, lotną rdzę czy nawet smołę)
 • odtłuszczanie lakieru – przygotowanie powierzchni do nałożenia past polerskich oraz innych środków czyszczących
 • polerowanie oraz „renowacja” lakieru – specjaliści dobierają odpowiednie gąbki, pasty oraz maszyny przeznaczone do każdego rodzaju karoserii. Polerowanie oraz renowacja lakieru ma na celu pozostawienie go błyszczącego oraz zakonserwowanego
 • woskowanie – wosk chroni karoserię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą zepsuć efekt całej pracy. Również ma wpływ na wygląd samego pojazdu – jest to bowiem kolejna „dawka” blasku dla lakieru.

CZY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA AUTO DETAILING?

  Są to usługi wykonywane przez specjalistów w dziedzinie kompleksowego czyszczenia pojazdów

Chcąc wyróżnić się w tłumie, ale również „cieszyć oko” we własnym garażu spoglądając na auto, warto zdecydować się na auto detailing. Spowoduje to nie tylko polepszenie stanu wizualnego pojazdu, lecz także wzrost ceny – w końcu zadbany samochód jest warto o wiele więcej niż brudne, zniszczone „cztery kółka”.

Auto detailing Poznań z pewnością doprowadzi każdy samochód do stanu idealnego. Wybierając się na tego rodzaju usługę można być spokojnym – auto jest w rękach profesjonalistów.