Aby móc cieszyć się sprawnym i elegancko wyglądającym autem, należy o nie właściwie i systematycznie dbać. Zgodzi się z tym chyba każdy właściciel samochodu. Zadbane auto to bezpieczniejsza jazda. Poza tym, co równie ważne, zadbane auto nie traci szybko na swojej wartości. Co jednak ważne, dbanie o samochód to nie tylko jego serwisowanie i wizyty na myjni. Jeśli naprawdę chcę się zadbać o swój samochód, to koniecznie skorzystać trzeba z usługi auto detailingu. Na czym polega?

Czym jest auto detailing?

Ogólnie rzecz ujmując, powiedzieć można, że auto detailing to bardzo dokładna pielęgnacja samochodu. Jest to dość złożony proces, w trakcie którego wykorzystuje się wyłącznie najwyższej jakości preparaty czyszczące. Detailing Poznań – https://glancprojekt.pl/ ma na celu przywrócenie dawnego blasku pojazdowi. Śmiało, powiedzieć można, że auto detailing sprawia, że kilkuletnie auto znów wygląda tak, jakby dopiero co wyjechało z salonu. Będzie to jednak możliwe pod warunkiem, że usługa zrealizowana zostanie w sposób profesjonalny. Jak zatem można się domyślić, auto detailing nie jest zwykłym myciem samochodu. W tym przypadku dba się o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Podkreślić tu trzeba, że auto detailing dotyczy zarówno zewnętrznej części samochodu, jak i jego wnętrza.

Detailing Poznań a zwykłe mycie

Na szczególną uwagę zwraca usługa auto detailingu realizowana w Poznaniu. Znacząco różni się od zwykłego mycia czy czyszczenia samochodu. Mówiąc wprost, nie można nawet tego do siebie porównywać. Auto detailing to usługa o znacznie szczerszym zakresie. To nie tylko szczegółowe i dokładne umycie samochodu. To także usunięcie wszelkich mankamentów wizualnych, zarówno na zewnątrz, jak i w środku auta. Do tego celu oczywiście wykorzystuje się specjalistyczne środki czyszczące i pielęgnujace z najwyższej półki. Dzięki temu samochód często wygląda niemal jak nowy.

Auto detailing w praktyce


Wszystko zaczyna się od bardzo dokładnego umycia auta z zewnątrz. Mowa tu nie tylko o karoserii, ale również o kołach, szybach i oponach. Dokładnie czyszczone są wszystkie elementy, nawet te trudno dostępne. Następny etap to dokładne osuszanie karoserii. Kiedy karoseria będzie gotowa, zaczyna się nakładanie lakieru. Na koniec karoseria jest jeszcze raz dokładnie czyszczona. Jeśli chodzi o wnętrze auta, to w tym przypadku bardzo dokładnie czyszczona jest tapicerka oraz wszystkie elementy z plastiku. Oczywiście wykorzystuje się do tego celu specjalistyczne środki czyszczące. Co jeszcze podlega czyszczeniu? Na pewno kratki wentylacji, progi oraz wszelkie szczeliny.