Detailing to proces czyszczenia i przywracania wyglądu samochodu. Polega na wyczyszczeniu wszystkich zakamarków, usunięciu wszelkich zanieczyszczeń i przywróceniu lakieru do pierwotnego stanu. Chroni przed czynnikami atmosferycznymi i ułatwia utrzymanie czystości. Samochody są narażone na różnego rodzaju zagrożenia środowiskowe, które mogą uszkodzić lakier i chrom, dzięki myciu detailingowym jest na nie bardziej odporny.

Jak wygląda mycie detailingowe?

Detailing to proces czyszczenia i przywracania wyglądu samochodu

Na początku samochód jest dokładne oglądany i oceniany, w jakim jest stanie. Oczywiście również od klienta zależy, ile chce mieć w nim zrobione oraz ile pieniędzy wydać. Następnie samochód jest myty za pomocą rękawicy i myjki ciśnieniowej, aby wyczyścić go z zabrudzeń, kurzu oraz owadów. Zaraz po wyschnięciu nakładana jest specjalistyczna glinka, która bardzo dokładnie oczyszcza nawet z głębszych zabrudzeń oraz to, czego nie dało się doczyścić w poprzednim kroku. Po tych czynnościach można przejść do polerowania. Jest to dosyć wymagające zadanie oraz wymaga wprawy i doświadczenia, poniewaz łatwo można zarysować karoserię. Dzięki tym czynnościom samochód będzie wyglądał jak nowy z salonu. Jest wiele firm oferujących takie zabiegi, auto myjnia Poznań oraz w wielu innych miastach, a nawet mniejszych miasteczkach.

Powłoka ceramiczna a wosk

Wosk samochodowy to produkt, którego głównym zadaniem jest przedłużenie żywotności lakieru

Wosk samochodowy to produkt, którego głównym zadaniem jest przedłużenie żywotności lakieru. Dzięki jego zastosowaniu na karoserii pojawia się powłoka ochronna chroniąca przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych czy zanieczyszczeń. Dobry wosk samochodowy może również zaoszczędzić czas i pieniądze związane z rzadszym myciem samochodu. Zanieczyszczenia i kurz nie osadzają się tak szybko na karoserii, jak bez niego oraz ułatwia mycie, które jest o wiele krótsze. Równie ważne dla miłośników samochodów jest to, że dzięki woskowaniu lakier nabierze głębi koloru, połysku i połysku. Trwałość takiego zabiegu to zazwyczaj ok. 3-5 miesięcy, zależnie od tego, w jakich warunkach przechowujemy pojazd oraz jak o niego dbamy.

Skoro już poznaliśmy zalety wosku samochodowego, przyjrzyjmy się powłoce ceramicznej. Pod względem zalet są bardzo podobne do wyżej wymienionego wosku. Dzięki zastosowaniu lakier staje się szklisty, a kolor ciemniejszy. Czyszczenie auta staje się przyjemnością, a krople wody same spływają po powierzchni, nie pozostawiając zacieków. Samochody również mają większą odporność na zabrudzenia i pokrywane kurzem. Trwałość ceramiki to w większości ponad rok do 4 lat.

Podsumowując powłoka ceramiczna, jest droższym zabiegiem od wosku. Dodatkowo w samej aplikacji jest trudniejszy, wymaga więcej pracy, co równa się z dłuższym czasem pracy. Cena również kilkukrotnie przekracza wosk samochodowy. Co nie zmienia faktu, że ostatnie jest to bardziej zjawiskowy efekt.

Mycie detailingowe w domu? Kilka cennych porad

Aby prawidłowo wyczyścić wnętrze samemu, najpierw należy je odkurzyć, aby w późniejszych krokach kurz się nie unosił. Warto wyczyścić zakamarki z większością brudu i zanieczyszczeń za pomocą szczoteczki do zębów z miękkim włosiem oraz specjalnymi kosmetykami samochodowymi. Pamiętajmy o elementach, które są słabiej widoczne ale również mogą przenosić brud. Jeśli na tapicerce pojawiły się przebarwienia, warto zainwestować w specjalistyczne kosmetyki, które ułatwią pracę. Na karoserię można znaleźć w sklepach szampony, płyny detailingowe oraz wiele innych pomocniczych kosmetyków. Detailer jest jednym z wyróżniających się kosmetyków, natomiast jego nakładanie zajmuje sporo czasu.