Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zarówno dodatkową ochronę samochodu, jak i dostosowanie jego wyglądu do własnych potrzeb jest oklejanie aut Poznań. Zdecydowanie się na profesjonalny auto detailing tego typu pomoże nam stworzyć unikatowy, indywidualny charakter wizualny pojazdu, a także będzie świetnym sposobem na zabezpieczenie jego lakieru przed drogimi w usunięciu uszkodzeniami. Na czym polega taka usługa i co konkretnie oferuje oklejanie aut folią?

Oklejanie aut Poznań – co to takiego?

Oklejanie samochodów wykonać możemy samodzielnie, choć warto podkreślić, że jest to także usługa oferowana choćby przez fimy auto detailingowe, co często pozwala na uzyskanie lepszego efektu. Polega ona na zabezpieczeniu, czyli oklejeniu pojazdu specjalistyczną folią, naklejaną bezpośrednio na lakier. Pozwala to między innymi na zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniami, do jakich może dojść w trasie, a także zmianę jego koloru.

Folia ochronna do aut dostępna jest w naprawdę bardzo wielu kolorach, dzięki czemu każdy kierowca może dopasować wygląd zewnętrzny pojazdu do swoich indywidualnych preferencji

Oklejanie aut Poznań może okazać się przydatnym rozwiązaniem także wtedy, gdy zechcemy umieścić na naszym pojeździe np. reklamę świadczonych przez nas usług. Warto podkreślić, że okleić folią możemy zarówno cały nasz samochód, jak i tylko konkretnie wybrane przez nas jego fragmenty. Oczywiście, im większą powierzchnię auta postanowimy zabezpieczyć, tym wyższy będzie koszt wykonania takiej usługi.

Oklejanie aut folią ma też taką zaletę, że w dowolnej chwili możemy powrócić do podstawowego wyglądu naszego auta. Jeśli więc przestaniemy prowadzić działalność gospodarczą i zechcemy usunąć z powierzchni auta dawną reklamę, lub po prostu zdecydujemy, że aktualny kolor czy wzór dekoracji nie przypada nam do gustu, będziemy w stanie pozbyć się problematycznych elementów.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zarówno dodatkową ochronę samochodu, jak i dostosowanie jego wyglądu do własnych potrzeb jest oklejanie aut Poznań

Główne zalety oklejania aut

Folia samochodowa cechuje się solidnymi właściwościami ochronnymi – zabezpieczy nasz pojazd między innymi przed negatywnymi efektami oddziaływania promieni ultrafioletowych na jego lakier, a także przed zarysowaniami. Jest to ochrona naprawdę trwała – w zależności od jakości folii, sposobu przechowywania samochodu, czy warunków atmosferycznych może ona wytrzymać nawet do 3-5 lat. Oklejanie aut wiąże się więc ze znakomitym stosunkiem ceny do jakości.

Za pomocą folii samochodowej udekorować można zarówno cały samochód, jak i tylko poszczególne jego elementy. Oklejanie aut Poznań można więc wykorzystać do naniesienia wybranego wzoru na powierzchnię drzwi, klap, zderzaków, błotników i nie tylko. Warto też podkreślić, że wykonanie tej usługi nie uszkadza lakieru samochodu.

Sposób na zmianę wyglądu auta


Folie samochodowe cieszą się bardzo dużą popularnością między innymi dlatego, że pozbawiają szybko zmienić kolor samochodu (lub jego elementu) bez konieczności długotrwałych, żmudnych prac i stosunkowo niewielkim kosztem. Jak się bowiem okazuje, oklejanie aut Poznań to usługa sporo tańsza, niż chociażby lakierowanie – i w przeciwieństwie do niego, co już podkreślaliśmy, jej efekty da się bezpiecznie odwrócić. Folę samochodową można bowiem w każdej chwili zdjąć z pokrytej lakierem powierzchni. 

Folia ochronna do aut dostępna jest w naprawdę bardzo wielu kolorach, dzięki czemu każdy kierowca może dopasować wygląd zewnętrzny pojazdu do swoich indywidualnych preferencji. Istnieje także możliwość uzyskania folii o wykończeniu matowym (niezwykle popularnym, ale także drogim w klasycznym lakiernictwie), folii one way vision (utrudniającej dostrzeżenie wnętrza pojazdu z zewnątrz), czy też o powierzchni możliwej do zadrukowania, dzięki czemu możliwości personalizacji wyglądu auta są jeszcze większe.