Konserwacja lakieru Poznań (kilka słów więcej: glancprojekt.pl) to dla nas wciąż temat nieco zagadkowy oraz tajemniczy. Musimy przyznać, że wciąż na ten temat wiemy zbyt mało. Okazuje się, że najbardziej skuteczną metodą na przywrócenie lakierowi jego dawnej świetności jest renowacja profesjonalna poprzez polerowanie. Jednak z usług tej, powinniśmy skorzystać w doświadczonym już warsztacie. Specjaliści bowiem dopasują sam sposób wykonania zabiegu do charakterystyki uszkodzeń, a do tego wezmę pod uwagę wszelkie szczegóły, jak specyfika powłoki oraz grubość lakieru. Ocenią także, czy powłoka lakiernicza pojazdu była polerowana już wcześniej. Ma to znaczenie fundamentalne dla samej jakości przeprowadzonej renowacji.

Jak przebiega polerowanie?

Do polerowana wykorzystywane są specjalne polerki z gąbką oraz także specjalistyczne pasty polerskie

Do polerowana wykorzystywane są specjalne polerki z gąbką oraz także specjalistyczne pasty polerskie. Gąbki do polerowania występują w kilku stopniach twardości, a ich wybór jest zależny od samego rodzaju lakieru oraz do tego specyfiki uszkodzeń. Możemy wyróżnić dokładnie trzy poziomy, jeśli chodzi o intensywność renowacji. Pierwszy poziom to odświeżenie lakieru. Polega na usunięciu najdrobniejszych rys, a więc tak zwanych mikrozarysowań. Do tego dochodzi zabezpieczenie lakieru. Dzięki temu lakier odzyskuje blask oraz nienaganny wygląd. Kolejny poziom to jednoetapowa korekta. Podczas tej korekty można usunąć nawet sześćdziesiąt procent rys. Efekt jest przepiękny, a powierzchnia odświeżona lakiernicza znowu cieszy oko właścicieli. Etap ostatni to pozbycie się dziewięćdziesięciu pięciu procent rys. Jest to już jednak wieloetapowa korekta. Pozwala ona na przywrócenie lakieru w stanie wręcz idealnym. Możemy stwierdzić śmiało, że po zabiegu tym lakier samochodu wygląda niczym nowy.

Inne metody na zabezpieczenie lakieru

Bardziej zaawansowaną technologicznie metodą zabezpieczenia lakieru jest nałożenie tak zwanej powłoki ceramicznej

Bardziej zaawansowaną technologicznie metodą zabezpieczenia lakieru jest nałożenie tak zwanej powłoki ceramicznej. Cienką warstwę preparatu specjalistycznego aplikujemy na nadwozie pojazdy. Taki preparat powstał na bazie krzemionki. W połączeniu z odpowiednimi domieszkami powstają związki ceramiczne, które się krystalizują na powierzchni lakieru i tworzą odporną zabezpieczającą warstwę.

Inny (równie efektowny sposób) to nałożenie specjalnych samoprzylepnych folii. Ochronne folie są aplikowane na elementy najbardziej narażone. Są to przodu samochodów, progi drzwi, lusterka, jak i tak zwane progi załadunkowe. Można wybrać folie bezbarwne, jak i kolorowe. Takie kolorowe folie mogą odmienić całkowicie wygląd naszego samochodu.