Większość z nas na którymś etapie swojego życia i posiadania prawa jazdy – doświadcza nieprzyjemnej sytuacji, którą jest zarysowanie lub obtarcie lakieru samochodowego. Nawet gdy jesteśmy wspaniałymi kierowcami, stłuczki parkingowe czy inne losowe zdarzenia mogą wystąpić po prostu nie z naszej winy. Co więcej, rysy na lakierze auta mogą powstać nawet wtedy, kiedy nie jest w danym momencie użytkowany! W Polsce pogoda potrafi być kapryśna, w związku z czym wielokrotnie w roku możemy doświadczyć opadów gradu czy wiatru na takim poziomie, że zerwana gałąź może upaść na nasz samochód.

Użytkowanie auta szczególnie w dużych miastach (na przykład parkingi centrów handlowych, ciasne uliczki na osiedlach, wysokie krawężniki przed instytucjami publicznymi) powoduje niestety narażenie go na liczne zarysowania, otarcia lub nawet odprysków lakieru. W takim przypadku mimo, że możesz robić wszystko aby do tego nie doszło i dbać o swoje auto na każdym kroku – to i tak rysy mogą się na nim pojawić niezależnie od Ciebie i Twojej techniki jazdy.

Usuwanie rys Poznań to usługa, przy której zyskujesz pewność, że Twój samochód zostaje w dobrych rękach

Niestety nie inaczej wygląda to w przypadku nowych aut, odbieranych z salonu. Niestety ich lakier nie jest odpowiednio zabezpieczany, przez co bardzo szybko może utracić swój blask, a my zobaczymy na nim mniejsze bądź większe rysy.

Gdy już się to wydarzy i zauważysz te mankamenty, na pewno będziesz zastanawiał się w jaki sposób je usunąć. W Internecie znajdziesz wiele porad na temat tego jak 'domowymi sposobami’ naprawić te sytuacje i usunąć rysy. Są nimi na przykład specjalne pisaki, którymi staramy się zamalować dany ubytek. Oczywiście w grę wchodzi jeszcze polerka wykonana własnoręcznie, w przydomowym garażu. Oczywiście działanie na własną rękę bez doświadczenia i odpowiednich narzędzi może przynieść efekt całkowicie odwrotny od zamierzonego, a więc zamiast usunięcia rys, możemy jeszcze pogorszyć aktualny stan lakieru. W takim przypadku próba zaoszczędzenia może tak na prawdę zaboleć nas po kieszeni jeszcze bardziej niż było to potrzebne.

Usuwanie rys w salonie auto-detailingu

Po wykonaniu korekty lakieru, w studiu detailingowym możesz zdecydować się na przykład na nałożenie powłoki ceramicznej lub bezbarwnej folii ochronnej na elementy takie jak okolice klamek, klapy bagażnika czy elektronikę w środku

Najlepszym wyjściem z sytuacji gdy na Twoim samochodzie pojawiły się rysy – jest zgłoszenie się do profesjonalnego studia autodetailingowego. Są to eksperci w dziedzinie dbania o wygląd samochodów, będą mogli dopasować plan działania w oparciu o weryfikacje stanu Twojego lakieru. Wśród usług można tutaj wyróżnić na przykład renowacje lakieru, której zadaniem jest wydobycie głębi koloru i przywrócenie auto dawnej świetności. Jeżeli stan karoserii jest gorszy – wymagana może być nawet lub 3 etapowa korekta lakieru, której głównym zadaniem będzie oczywiście pozbycie się wszelkich małych rys oraz obtarć.

Usuwanie rys Poznań to usługa, przy której zyskujesz pewność, że Twój samochód zostaje w dobrych rękach. Pamiętaj – renowacja lakieru samochodowego to bardzo żmudne zajęcie, które wymaga dużego doświadczenia i zastosowania odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Nigdy nie próbuj tego robić na własną rękę, bo możesz tylko pogorszyć sprawę i narazić się na kolejne, dodatkowe koszty!

Cena takie usługi ustalana jest indywidualnie w oparciu między innymi o zakres uszkodzeń. Z tego samego powodu czas wykonania realizacji też może się różnić.

Po wykonaniu korekty lakieru, w studiu detailingowym możesz zdecydować się na przykład na nałożenie powłoki ceramicznej lub bezbarwnej folii ochronnej na elementy takie jak okolice klamek, klapy bagażnika czy elektronikę w środku. Będzie to zabezpieczenie na przyszłość dla Twojego auta i elementów szczególnie wrażliwych na zarysowania!