Dbając o wygląd oraz kosmetykę samochodu trudno zapomnieć o usługach car detailingu. Cieszy się on stale wzrastającą popularnością wśród fanów motoryzacji szczególnie dbających o swoje samochody. Zaletą kosmetyki samochodowej jest szeroka dostępność usług. Auto detailerzy oferują swoje usługi przeznaczone dla małych jak i dużych pojazdów. Jeśli wygląd Twojego samochodu nie jest Tobie obojętny, usługi car detailingu są dedykowane wprost do Twoich potrzeb. Dzięki sumiennej pracy profesjonalistów, auto osiągnie olśniewający wygląd. 

Czym jest car detailing?

Car detailing zwany również auto detailingiem, stanowi szereg kompleksowych usług obejmujących czyszczenie, pielęgnację, renowację oraz konserwację pojazdów. W salonach car detailing Poznań, doświadczeni specjaliści wykorzystują wysokiej jakości kosmetyki samochodowe oraz środki do renowacji. Celem wykonywanych usług jest przywrócenie dawnego blasku każdemu rodzajowi samochodu bez względu na wiek oraz markę.

Codzienne użytkowane pojazdów powoduje, że są one narażone na szereg negatywnych czynników zewnętrznych. Niekorzystne warunki atmosferyczne, negatywny wpływ promieni słonecznych na powłokę lakierniczą, gwałtowne zmiany temperatur oraz warunki panujące na drogach przyczyniają powodują, że lakier z czasem traci blask, lampy stają się matowe a na szybach pojawiają się rysy. Długa eksploatacja pojazdu, nie zawsze musi być widoczna. Dzięki kompleksowym usługom car detailing Poznań, możliwe jest przywrócenie dawnego blasku wewnątrz oraz na zewnątrz pojazdu.

Należy pamiętać, że car detailing jest nie tylko czyszczeniem, ale również zapobieganiem szybkiemu powrotowi zabrudzeń

Jakie usługi wchodzą w zakres car detailingu?

W zależności od potrzeb samochodu car detailing dzieli się na wewnętrzny oraz zewnętrzny. Detailing wnętrza samochodu polega na gruntownym czyszczeniu, renowacji i pielęgnacji wnętrza pojazdu. Najczęściej wykonywane usługi obejmują:

  • czyszczenie tapicerki,
  • pielęgnację elementów wewnątrz samochodu,
  • impregnację materiałów lub konserwację elementów skórzanych,
  • ozonowanie i aromatyzację wnętrza.

Detailing zewnętrzny skupia się na regeneracji i konserwacji elementów zewnętrznych pojazdu takich jak szyby, lampy, powłoka lakiernicza, koła oraz elementy chromowane. Wśród ofert autodetalingu zewnętrznego dominują:

  • aplikacja powłoki ceramicznej,
  • renowacja lakieru,
  • polerowanie szyb,
  • renowacja lamp, 
  • czyszczenie i impregnacja dachów cabrio.

Gruntowny car detailing skupia się na pielęgnacji zewnętrznej oraz wewnętrznej części pojazdu. Jeśli nie wiesz, jakie usługi będą najlepsze dla Twojego pojazdu – skonsultuj swój wybór z doświadczonymi specjalistami car detailing Poznań.

Dlaczego warto oddać samochód w ręce doświadczonych detailerów?


Eksploatacja pojazdów wpływa nie tylko na ich mechanikę, ale również wygląd. Doświadczeni eksperci w zakresie car detailingu, za pomocą odpowiednio przystosowanych kosmetyków zadbają zarówno o wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny Twojego pojazdu. Decydując się na oddanie samochodu w ręce doświadczonych detailerów, można osiągnąć fenomenalne efekty. Dbałość o czystość jak i wygląd zewnętrzny samochodu pozwoli na nadanie mu niepowtarzalnego wyglądu.

Należy pamiętać, że car detailing jest nie tylko czyszczeniem, ale również zapobieganiem szybkiemu powrotowi zabrudzeń. Pomaga on chronić elementy zewnętrzne i wewnętrzne pojazdu przed negatywnym wpływem dalszej eksploatacji. Dzięki temu czyszczenie pojazdu poddanego wcześniejszym zabiegom staje się łatwe, szybkie i przyjemne. Detailerzy zadbają o wyjątkowy wygląd każdej części samochodu, dzięki czemu właściciel będzie mógł cieszyć się lśniącym lakierem oraz świeżym wnętrzem.