W obecnych trendach motoryzacyjnych na szczególną uwagę zasługuje auto detailing (więcej). Doświadczeni eksperci w ramach profesjonalnej usługi zadbają o każdy najmniejszy detal. Dzięki temu auto odebrane z serwisu pięknie lśni, błyszczy i prezentuje się jakby było nowe, prosto z salonu. Warto dodać, że specjaliści na etapie renowacji pojazdu, zabezpieczają je oraz co ważne, przywracają mu dawny blask. Wielu kierowców decyduje się na taką profesjonalną usługę w celu podniesienia prestiżu swojego auta i dla własnego komfortu. Inni z kolei korzystają z takich usług w sytuacji, gdy chcą sprzedać pojazd. Wówczas, dzięki profesjonalnej renowacji pojazd zyskuje na wartości z dużym zyskiem dla sprzedawcy.

Car detailing – na czym polega ta profesjonalna usługa?

W obecnych trendach motoryzacyjnych na szczególną uwagę zasługuje auto detailing

Profesjonalna usługa jaką jest auto detailing Poznań polega przede wszystkim na usunięciu zabrudzeń, kurzu, smoły, zmatowień, rys z powierzchni lakieru. W pierwszej kolejności specjaliści myją pojazd, dzięki czemu wszystkie drobne usterki są idealnie widoczne. Warto pamiętać, że w procesie mycia stosowane są wyłącznie najwyższej klasy produkty, które w żaden sposób nie niszczą powłoki. Następnie samochód osobowy poddawany jest glinkowaniu. To właśnie na tym etapie następuje dogłębne oczyszczenie lakieru z zabrudzeń z żywicy, resztek owadów czy też drobinek piasku. Warto dodać, że z takich profesjonalnych i przede wszystkim kompleksowych usług korzystają również kierowcy, którzy chcą zaprezentować swój pojazd na targach motoryzacyjnych.

Korekta lakieru, która przywraca dawny blask pojazdom

Profesjonalna usługa jaką jest auto detailing Poznań polega przede wszystkim na usunięciu zabrudzeń, kurzu, smoły, zmatowień, rys z powierzchni lakieru

W następnym kroku specjaliści robią korektę lakieru, dzięki czemu odzyskuje on swoje dawne piękno, blask. Wówczas usuwane są także wszystkie zmatowienia a lakier odzyskuje ładny, żywy kolor. W ostatnim kroku samochód zostaje zabezpieczony specjalną folią lub powłoką ceramiczną. Taka ochrona stosowana jest w celu zabezpieczenia karoserii przed czynnikami zewnętrznymi. Ponadto, powłoka zmniejsza częstotliwość korzystania z myjni samochodowej oraz tworzy nieskazitelny efekt hydrofobowy. Warto dodać, że do folii oraz powłoki zabrudzenia mniej się przyklejają, przez co samochód prezentuje się rewelacyjnie. W ramach podsumowania warto dodać, że osoby, które skorzystają z kompleksowej usługi auto detailingu:

  • mogą cieszyć się przez długi czas efektami pięknego, lśniącego samochodu,
  • podnoszą prestiż swojego pojazdu na rynku motoryzacyjnym,
  • zwiększają wartość samochodu,
  • pozbywają się nieestetycznych rys oraz drobnych defektów z maski.